• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Florbol.org
  • https://twitter.com/Florbol_Turkiye

Hoş Geldiniz!

Floorbol Nedir?


Beş oyuncu bir kaleci 6 kişi ile her türlü zeminde 20x40m sahada oynanan şiddet içermeyen, omuz omuza dahi mücadeleye müsaade edilmeyen 3x20dk devrelerle oynanan eğlenceli bir takım oyunudur.

Eğlence için oynandığında saha ölçüsü oyuncu sayısına bağlı olarak değiştirilebilmektedir. Genel tercih olarak spor salonlarında, açık ve ya kapalı basketbol sahalarında florbol rahatlıkla oynanabilmektedir. Bunların yanında yurt dışında bir çok açık alanda flrobol turnuvaları düzenlenmektedir. Halı sahalar veya kapalı otoparklar, okul bahçeleri kolaylıkla birer florbol sahasına dönüşebilmektedir. 

IFF (Uluslararsı Florbol Federasyonu) 1986 yılından bu yana faaliyette bulunmakta ve 60 tan fazla üye ülkesi bulunmaktadır. FISU, Special Olympics, IOC, WADA gibi bir çok kuruluşa üyedir ve her yıl düzenli olarak dünya şampiyonaları yapılmaktadır. 2020 yılında Olimpiyat oyunları içerisinde yer alması beklenmektedir. 

Florbol bayanların da ve erkeklerin de arasında oynanan nadir sporlardan biridir. En önemli avantajlarından bazıları ise başlaması çok kolay bir spor olması, özel yetenek gerektirmemesi, gayet uygun malzeme fiyatları ve oyunun hızıdır. Eğlence seviyesinde oynandığında bayanlar erkekler ve çocuklar aynı takımda veya karşı karşıya oynayabilirler. 

Florbol oynamak için gerekli olan şeyler bir top ve sopadır.  Spor kıyafetlerinizi giyip yolda okul bahçelerinde spor salonlarında odanızda bile antrenman yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya ailenizle zevkli dakikalar geçirebilirsiniz.

Florbol Türkiye olarak florbol sporunu geliştirmek ve okullarda yaygın olarak oynanmasını sağlamak amacı ile Türkiye'nin her yerinde okulları ziyaret ediyoruz. Siz de okulunuza gelmemizi istiyorsanız  bizim irtibata geçebilir okulunuzu ve iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. 

Ya da dilerseniz florbol@florbol.org adresine adınızı telefonunuzu, okuldaki görevinizi eposta olarak gönderebilirsiniz.Ana Bağlantılar
      

Uluslararası Florbol               
Federasyonu


Özel Olimpiyatlar

Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret89691
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82125.8446
Euro6.54736.5735