• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Florbol.org
  • https://twitter.com/Florbol_Turkiye

Hoş geldiniz!

Temel Florbol Eğitimi İhlas Kolejinde gerçekleşti.

2016 yılının son Temel Florbol Eğitimi, İhlas Eğitim Kurumları Bahçelievler Kampüsünde gerçekleşti. Okulun spor hocalarının yanı sıra diğer okullardan da eğitimcilerin katılım gösterdiği seminer oldukça yoğun geçmesine rağmen, katılımcılar eğitimden çok memnun olduklarını belirttiler;

Florbolun Türkiye’deki gelişimini sağlamak ve yeni sporcular kazandırmak amacıyla düzenlenen seminere Florbol Türkiye As Başkanı Polat Taşkın, İkinci Başkanı Hank Vainio, Eğitim Sorumlusu Abdullah Tulunay ve çeşitli okullardan beden eğitimi öğretmenleri katılım gösterdi. Gün boyu süren eğitimlerde temel florbol kuralları ve antrenman metotları anlatılırken, saha içi uygulamalar da yapıldı.

Florbolun tarihini anlatan Florbol Türkiye Eğitim Sorumlusu Abdullah Tulunay, florbolun İskandinav ülkelerinde ortaya çıkan ve gelişen bir spor dalı olduğunu söyleyerek, ilk olarak 1970 yılında İsveç’te oynanmaya başlandığı ifade etti. Tulunay, 1986 yılında Uluslararası Florbol Federasyonu'nun (IFF) kurulduğunu belirtti.
Florbol ile ilgili istatistikleri paylaşan Tulunay, dünya üzerinde beş binden fazla florbol kulübü olduğunu söyledi. Tulunay yaklaşık 300 bin profesyonel oyuncu olduğunu ve her yıl 3 milyondan fazla kişinin de florbol oynadığının altını çizdi.

2004 yılında Türkiye’ye yabancı ülkelerden gelen diplomatların katkılarıyla florbolun başladığına dikkat çeken Tulunay, günümüzde Türkiye’de yetmişe yakın florbol kulübü olduğunu ve her yıl turnuvalar düzenlediklerini söyledi.

Tulunay, temel antrenörlük ve hakemlik eğitimi verdikleri seminerler ile florbolu Türkiye’de daha da yaygınlaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.

 “FLORBOL TAKIMI KURMAK İSTİYORUZ”

İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, florbol antrenörlük ve hakemlik eğitimine ev sahipliği yaptıkları için mutlu olduklarını ifade ederek, florbolun kolay oynanan bir spor olmasına dikkat çekti. Yeltekin, okullarında florbol kursları vererek florbol takımları kurmak istediklerini aktardı. Florbolun güzel bir okul sporu olacağına inandığını vurgulayan Yeltekin, "Düşük maliyetli ve tehlikesiz bir spor olmasının yanı sıra her yaştan çocuğumuzun da rahatça bu sporu yapacağını düşünüyorum" dedi.
Kaynak: İhlas Haber Ajansı 

Florbol Türkiye olarak eğitimin organize edilmesinde büyük desteği olan İhlas Eğitim Kurumundan başta Fatih Doğan ve Tamer Maden hocalarımız olmak üzere, tüm okul yönetimine sonsuz teşekkür ediyoruz. 

Siz de okulunza veya şehrinizde Temel Florbol Eğitimi açmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz:

0532 167 7930
floorballturkey@gmail.com Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
721 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ana Bağlantılar
      

Uluslararası Florbol               
Federasyonu


Özel Olimpiyatlar

Ortak Çalışılan Kurumlar
Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 33° 24°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret80780
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.99026.0142
Euro6.82196.8493