• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Florbol.org
  • https://twitter.com/Florbol_Turkiye

Hoş Geldiniz!

5. FLORBOL TÜRKİYE OKULLAR ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Bu yıl beşincisi düzenlenen Florbol Türkiye Okullar Şampiyonası sona erdi. 07-08 Mayıs 2016 tarihinde Kültürpark Belediye Kapalı Spor Salonu, İnegöl-Bursa’da gerçekleşen maçlarda büyük bir heyecan ve dostluk atmosferi vardı. 

İlkokul, Ortaokul ve liseler kategorilerinde düzenlenen müsabakalar cumartesi ve Pazar günleri oynandı. Florbolun tüm güzelliklerinin yaşandığı turnuvada, florbol sporunun ülkemizde geleceğe dair olan önemi ve potansiyeli bir kere daha ortaya kondu.

Florbol Türkiye’nin İnegöl ve Bursa temsilcisi olan Sayın Aykurt Sav turnuvayı bu yıl kendi şehirlerinde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ve katılan tüm takımlara teşekkür ettiklerini belittiler. İkincisi düzenlenecek olan Florbol İnegöl Kupası öncesinde kendileri ve bölge takımları için bu turnuvanın büyük bir tecrübe olduğunu ve florbolun bölgelerinde ve ülkemizde yayılması için gayretlerinin devam edeceğini bildirdiler.

Turnuvaya toplamda 17 takım başvuruda bulundu ve maçlar cumartesi günü ilkokulların müsabakaları ile başladı. Bu yıl ilk defa düzenlenen ilkokullar kategorisinde minik florbol oyuncularının mücadelesi ve florbola olan yetenekleri göz doldurdu.

Grup maçları şeklinde oynanan maçların ardından final mücadelesi gerçekleşti. Aynı şekilde ortaokullar maçlarında da büyük bir heyecan devam etti. Final maçında uzatmalara giden maçta yine beraberlik çıkınca, Cerrah Ortaokulu ile Nuri Pakdil Ortaokulu arasında penaltı atışlarının sonunda birinciliği Nuri Pakdil Ortaokulu kazandı.

Pazar günü devam eden lise maçlarında yüne büyük bir heyecana sahne oldu ve final mücadelesi berabere sonuçlanınca şampiyonu tekrar penaltı atışları belirledi. Çok hırslı devam eden maçlara rağmen oyuncuların fairplay den vazgeçmemeleri ve takımların tüm turnuva boyunca dostluklarını devam ettirmeleri florbolun herkes için bir spor olduğunu bir kere daha göstermiş oldu. Turnuvanın düzenlenmesinde İnegöl belediyesi ve belediye başkanı Sayın Alinur Aktaş’ın büyük destekleri oldu. Birinci Florbol İnegöl Kupası’nın da sponsoru olan Benim Odam Bayras bu turnuvanın da ana sponsorluğunu üstlendi. Dörtler Kebab yine florbol turnuvasına sponsor olarak florbol sporunun gelişmesine destek sağladılar.

Türkiye Okullar Şampiyonası’na ikinci kere katılan Cumhuriyet Koleji geçen sene kazandığı tecrübenin üzerine, Cumhuriyet Koleji spor hocası ve Atak Spor kulübü başkanı Sayın Deniz Atak’ın önderliğinde çok sıkı hazırlanarak bu sene ki turnuvada güzel bir mücadele ortaya koyarak üçüncülük elde ettiler.

Takımı ile gurur duyduğunu belirten Deniz Atak, Florbol sporunu sevdiklerini ve okullarında sürekli olarak antrenmanlarına devam ettiklerini ve ileride tekrar bu turnuvalara katılarak okullarını birinci olarak görmek istediklerini söylediler. Florbol sporunun çok yetenekli oyuncuları ortaya çıkardığını ve yeterli destek verilirse ülkemizin bu alanda dünya şampiyonlukları yaşamasının hayal olmadığını belirttiler.

Florbol Türkiye'den turnuva boyunca Sayın Hank Vainio, Cem Emre Tarman, Polat Taşkın ve Abdullah Tulunay sahada hazır bulundular ve turnuvanın organize edilmesine, tüm maçların güvenli ve uygun şekilde oynanması için çalıştırlar.

Florbol Türkiye adına Polat Taşkın duygularını şöyle ifade etti:

''Öncelikle bu turnuvayı organize eden temsilcilerimize, katılan takımlarımıza ve değerli sponsorlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Bu tip özel turnuvalar sporun yayılması ve bilinirliğini artması için çok büyük etken yaratıyorlar.

Son turnuvanın özelliği büyük ihtimalle Floorball Federasyonluğu öncesi son turnuva diyebiliriz, Federasyonluk devreye girdiği zaman bu turnuvalar adından daha çok söz ettirecek ve destekler ile organizasyon kalitesini arttıracaktır. Aynı zamanda biz sporun içinden gelenler bu turnuvalarda geleceğin Milli Takımını oyuncularının keşfetme bulma ve gözlemleme fırsatı buluyoruz, bu açıdan bu turnuvaların değeri bir kez daha ortaya çıkmakta.

Son olarak tekrardan emeği geçen katılan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.''


Turnuvamızda emeği geçen tüm okullara, yöneticilere ve sponsorlarımıza can-ı gönülden teşekkür ediyoruz. Kasım ayında düzenlenecek olan Florbol Türkiye Kulüpler Şampiyonasına şimdiden tüm takımlarımızı davet ediyor iyi bir hazırlık dönemi diliyoruz.

   

5. Florbol Türkiye Okullar Şampiyonası ilk üç sıralamaları ve özel ödüller şu şekildedir:

İlkokullar Şampiyonası

1. Cerrah İlkokulu

2. Perihan Coşkun İlkokulu

3. Vehbi Koç İlkokulu

En iyi Oyuncu        : Ayşenur Kocatürk

En Golcü Oyuncu   : Mehmet Yorgan

En iyi Kaleci          : Eren Ataş

 

Ortaokullar Şampiyonası

1. Nuri Pakdil Ortaokulu

2. Cerrah Ortaokulu

3. Cumhuriyet Koleji

 

En iyi Oyuncu        : Hamza Kavalcı

En Golcü Oyunu     : Ömer Faruk Şen

En iyi Kaleci           : Abdullah Özer

 

Liseler Şampiyonası:

1. Hacı Sevim Yıldız Lisesi

2. Cerrah Okulları

3. Hacı Kemal Lisesi

 

En iyi Oyuncu        : Ceyhun Yıldız

En Golcü Oyunu     : Saim Öznur

En iyi Kaleci           : M. Sait Koşar

®tulunays 


 

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1299 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ana Bağlantılar
      

Uluslararası Florbol               
Federasyonu


Özel Olimpiyatlar

Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret88195
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.52355.5456
Euro6.25866.2837