• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/Florbol.org
  • https://twitter.com/Florbol_Turkiye

Hoş Geldiniz!

AFYONKARAHİSAR FLORBOLLA TANIŞTI

Afyonkarahisar Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu spor salonunda gerçekleşen etkinliğe katılım oldukça fazlaydı. Özellikle BESYO'da okuyan öğrencilerin katılım gösterdiği eğitime şehir dışından gelen katılımcılar da eşlik ettiler. Toplamda 50 den fazla kişinin katıldığı eğitim Afyonkarahisar'da florbol sporunun başlangıcı olarak kayıtlara geçmiş oldu. 

Florbol Türkiye'den Hank Vainio ve Abullah Tulunay'ın gerçekleştirdiği eğitim öncelikle teorik bölümün verilmesiyle başladı. yaklaşık 3 saat süren teorik bölümde florbol oyununun tarihi, gelişimi ve oyun kuralları hakkında bilgiler verildi. Florbol Hakemliği için gerekli temel kuralların ve ekipmanların tanıtılmasının ardından teorik bölüm sona erdi ve katılımcılar florbol oynamak üzere spor salonuna geçtiler. Burada devam eden 3 saatlik uygulamalı eğitimin ardından florbol maçları düzenlendi. 

Afyonkarahisar da florbol başlatılması için büyük gayret sarf eden ve Florbol Türkiye'yi davet eden Sayın Ali İhsan Aksu forbol sporunu çok sevdiklerini ve gelişmesi için gerekli tüm desteği ve çalışmaları yapmaya devam edeceklerini belirttiler. Okul müdürü Sayın Doç.Dr. Yücel Ocak eğitim sırasında gelerek florbol sporunu herkese tavsiye etiklerini ve üniversite olarak ellerinden gelen desteği vermek istediklerini belirttiler. Gençler için gelişmekte olan yeni branşların önemini vurgulayıp Florbol Türkiye'ye teşekkürlerini ilettiler. 

Florbol Eğitiminin sona ermesine müteakip, katılımcılara eğitim sertifikaları teslim edildi. Sertiifka töreninde ve eğitim boyunca Florbol Türkiye Ankara bölge temsilcisi Sayın Hasan Hüseyin Beter'de hazır bulundu ve bölgelerinde eğitimin devam edeceğini, bir çok şehir de florbol eğitimleri açmak istediklerini belirtttiler. Tüm sporculara bu yeni branşı tavsiye ettiklerini ve diğer sporlardan gelseler bile florbol oynamanın ayrı bir keyif sunduğunu, herkese bu sporu tavsiye ettiklerini belirttiler.

Sertifika töreninden sonra toplu olarak fotoğraf çektirilmesiyle Temel Florbol Eğitim Programı sona ermiş oldu. Siz de bir sonraki florbol eğitimine katılmak istiyorsanız veya şehriniz de florbol başlatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

TÜM ALBÜM İÇİN

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1074 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ana Bağlantılar
      

Uluslararası Florbol               
Federasyonu


Özel Olimpiyatlar

Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret88196
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.52355.5456
Euro6.25866.2837